Budowa hal przemysłowych woj. lubelskie

Od 10 lat zajmujemy się konstrukcjami z drewna klejonego warstwowo, w tym budową hal przemysłowych. Działamy w województwie lubelskim oraz innych regionach kraju i na terenie Europy. Od samego początku pracujemy z drewnem klejonym warstwowo, ponieważ według nas jest materiał budulcowy przyszłości, który z powodzeniem może zastąpić stal lub beton. Sprawdź, co go wyróżnia.

Drewno konstrukcyjne klejone do wielkogabarytowych konstrukcji

W przypadku wielkogabarytowych konstrukcji, w których rozpiętości bez podpór pośrednich mogą sięgać nawet 56 m, bardzo ważna jest stabilność wymiarowa i geometryczna. Aby budowla była stabilna i bezpieczna dla użytkowników, jej elementy muszą być idealnie wymierzone i dopasowane. W trakcie budowy i projektowania hal przemysłowych, czy na terenie województwa lubelskiego, czy innych regionów Polski, najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo użytkowników. Stosując drewno klejone warstwowo, możemy zagwarantować takie bezpieczeństwo. Pracując z tym materiałem budowlanym od wielu lat, zdążyliśmy poznać i docenić wszystkie jego zalety, w tym stabilność wymiarową.

Wielkogabarytowe konstrukcje od BSHaus cechuje również podwyższona ognioodporność. W halach przemysłowych, w których jest dużo łatwiej o wypadki, jest to niezwykle ważna cecha. W przypadku pożaru drewno klejone warstwowo zostaje zwęglone jedynie od zewnętrznej strony, konstrukcja pozostaje nienaruszona. Materiał jest dodatkowo odporny na działanie agresywnych środków chemicznych, dlatego można z niego budować budynki o różnorakim przeznaczeniu.

Nieograniczone możliwości projektowe

W trakcie budowy hal przemysłowych w wielu regionach kraju m.in. lubelskim mieliśmy możliwość poznać plastyczność drewna. Oprócz tego, że drewno klejone warstwowo jest odporne na upływ czasu, działanie powietrza zasolonego czy o wysokiej wilgotności, jest również bardzo plastyczne. Plastyczność ta daje ogromne możliwości do popisu dla architektów. Konstrukcje wielkogabarytowe z drewna klejonego warstwowo nie muszą być nudne i przewidywalne. Mogą przybierać różne kształty i formy, które nie byłyby możliwe do osiągnięcia, stosując stal i beton.

Należy dodać, że drewno klejone warstwowo stanowi doskonały przykład innowacyjnego podejścia do wykorzystania zasobów drzewnych, które jednocześnie wspiera zrównoważony rozwój i ekologię. Materiał jest w pełni odnawialny. Można go ponownie wykorzystać np. jako materiał do ogrzewania. W trakcie budowy hal przemysłowych w lubelskim i innych województwach nic się nie marnuje. Odpady pozostałe po budowie poddajemy recyklingowi i wykorzystujemy do realizacji kolejnych projektów.

Od 10 lat zachwycamy się i doceniamy niezwykłe zalety, jakie posiada drewno klejone warstwowo. Jest to materiał budulcowy, który stwarza ogromne możliwości konstrukcyjne, zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i dużych przedsiębiorstw. Zapoznaj się z naszą ofertą i przekonaj się osobiście, dlaczego jest to materiał, który będzie coraz częściej wykorzystywany.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy