Budowa hal przemysłowych Poznań

Podczas budowy masywnych konstrukcji, jakimi są hale przemysłowe, należy wziąć pod uwagę wydajność, bezpieczeństwo i funkcjonalność obiektu. Zaawansowane technologie używane w budownictwie zapewniają wytrzymałość i stabilność przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości materiałów i czasu budowy. Firma BSHaus specjalizuje się w innowacyjnej metodzie opartej na drewnie klejonym warstwowo.

Dlaczego warto zdecydować się na system budowy z elementami HBE w Poznaniu?

Technologia HBE wykorzystuje drewno klejone warstwowo, a tworzone obiekty używają wielkogabarytowych konstrukcji prefabrykowanych ścian oraz stropów. Najwyższej jakości materiały, wykwalifikowani pracownicy oraz profesjonalne oprogramowanie zapewniają najwyższe parametry wytrzymałościowe w połączeniu z estetyką konstrukcji.

Co więcej, elementy dopasowywane są z wysoką dokładnością oraz na miarę danego projektu. Montaż części to bardzo szybki proces, trwający od 5 do 8 dni roboczych, w zależności od wielkości budynku. Jednym z częstszych przedsięwzięć jest budowa hal przemysłowych. Poznań jako miasto przemysłowe posiada wielkogabarytowe konstrukcje zapewniające sprawną gospodarkę.

Ekologia — zaleta technologii drewna klejonego

Technologia produkcji elementów HBE umożliwia pełne wykorzystanie surowca, a szczególnie popularnego drewna świerkowego pochodzącego z regionów skandynawskich. Dzięki temu procesowi następuje minimalizacja odpadów i wytłoczyn drzewnych, które są ponownie używane lub sprzedawane innym firmom, często do produkcji płyt wiórowych. Drewno jest wyjątkowym materiałem budowlanym, ponieważ jest odnawialne i ma bardzo korzystny bilans energetyczny.

Drewniane konstrukcje dla domów z przyszłością

Nie tylko hale przemysłowe czy inne masywne konstrukcje mogą wykorzystywać innowacyjną technologię drewna klejonego. Również domy budowane zgodnie z systemem HBE to idealne rozwiązanie charakteryzujące się solidnością i precyzją. Poszczególne części dopasowywane są do siebie z dokładnością do 0,1 mm. Dzięki temu zyskujemy gwarancję efektywnej izolacji ciepła.

Jest to szczególnie istotne przy wznoszeniu ośrodków gospodarczych. W Poznaniu takie obiekty jak hale przemysłowe odgrywają kluczową rolę w lokalnej i regionalnej ekonomii, zapewniając miejsca pracy i wspierając rozwój przemysłu. Wykorzystanie technologii drewna klejonego warstwowo zapewnia nie tylko funkcjonalność, ale również bezpieczeństwo. Już dziś zapoznaj się z ofertą firmy BSHaus i zainwestuj w innowacyjność i ekologię.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy