Budujemy hale przemysłowe w województwie wielkopolskim w nowoczesnej i innowacyjnej technologii. Specjalizujemy się w wielkogabarytowych konstrukcjach z drewna klejonego cieszącego się coraz większą popularnością. Materiał ten ma szereg zalet, a budynki, które z niego powstają, charakteryzują się ciekawymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Zainteresowany? Zapraszamy Cię do zapoznania się z atutami drewna klejonego warstwowo.
BSHaus rozpoczyna budowę hal przemysłowych w Wielkopolsce
Tradycyjnie budowane hale przemysłowe w Wielkopolsce coraz częściej zostają zastąpione przez wielkogabarytowe konstrukcje z drewna klejonego. Na korzyść tych drugich przemawia m.in. wytrzymałość materiału, z którego są wytworzone. Elementy powstałe z drewna klejonego warstwowo są odporne na ściskanie, uszkodzenia mechaniczne czy zginanie. Charakteryzują się również długowiecznością i wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne oraz ekstremalne temperatury.
Budowa hal przemysłowych w województwie wielkopolskim z zastosowaniem rozwiązań od BSHaus posiada szereg zalet. Ten innowacyjny materiał znajduje zastosowanie w budowlach:
- narażonych na działanie wilgoci,
- charakteryzujących się podwyższonymi wymaganiami przeciwpożarowymi,
- znajdujących się w środowisku agresywnym chemicznie,
- zlokalizowanych nad brzegiem mórz i innym zasolonym środowisku.
Właściwości wielkogabarytowych konstrukcji z drewna klejonego warstwowo
Budowa hal przemysłowych w województwie wielkopolskim oraz innych regionach kraju to dziedzina, w której specjalizujemy się od wielu lat. Materiał, z którym pracujemy, czyli drewno konstrukcyjne klejone jest lekkie, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Charakteryzuje się znacznie wyższą stabilnością konstrukcyjną i geometryczną, co jest bardzo istotne przy dużych konstrukcjach bez podpór pośrednich m.in. wiatach magazynowych czy produkcyjnych.
W trakcie budowy hal przemysłowych w Wielkopolsce oraz innych częściach kraju zwracamy uwagę na wszelkie detale konstrukcyjne. Drewno klejone jest bardzo plastyczne, dzięki czemu daje duże możliwości projektowe. Stosując ten materiał, można stworzyć budowlę o oryginalnej i niepowtarzalnej architekturze, dostosowanej do wymagań konkretnej branży.
Pozostałe zalety drewna konstrukcyjnego
Drewno konstrukcyjne klejone warstwowo jest alternatywnym materiałem budowlanym, który coraz częściej zastępuje stal i beton. Tworzywo posiada naturalne właściwości izolacyjne, dzięki czemu nie tylko ogranicza utratę ciepła, ale dodatkowo zapewnia izolację akustyczną. Ma naturalny wygląd doceniany przez projektantów i architektów. Jest przy tym materiałem ekologicznym. Pozostałości po budowie można recyklingować i wykorzystać jako elementy do kolejnego projektu.
Budowa hal przemysłowych w każdym regionie Polski, również w Wielkopolsce, jest łatwiejsza, gdy budulcem jest drewno klejone. Produkt jest lżejszy niż np. stal, przez co transport i montaż poszczególnych elementów jest prostszy. Dzięki tej właściwości budynki wielkogabarytowe o konstrukcji drewnianej mogą powstać również na mniej stabilnych gruntach, jakimi są np. wybrzeża mórz i oceanów.
Jeżeli jesteś zainteresowany innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie budownictwa, zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą BSHaus.