Budowa hal przemysłowych Wielkopolska

Budujemy hale przemysłowe w województwie wielkopolskim w nowoczesnej i innowacyjnej technologii. Specjalizujemy się w wielkogabarytowych konstrukcjach z drewna klejonego cieszącego się coraz większą popularnością. Materiał ten ma szereg zalet, a budynki, które z niego powstają, charakteryzują się ciekawymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Zainteresowany? Zapraszamy Cię do zapoznania się z atutami drewna klejonego warstwowo.

BSHaus rozpoczyna budowę hal przemysłowych w Wielkopolsce

Tradycyjnie budowane hale przemysłowe w Wielkopolsce coraz częściej zostają zastąpione przez wielkogabarytowe konstrukcje z drewna klejonego. Na korzyść tych drugich przemawia m.in. wytrzymałość materiału, z którego są wytworzone. Elementy powstałe z drewna klejonego warstwowo są odporne na ściskanie, uszkodzenia mechaniczne czy zginanie. Charakteryzują się również długowiecznością i wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne oraz ekstremalne temperatury.

Budowa hal przemysłowych w województwie wielkopolskim z zastosowaniem rozwiązań od BSHaus posiada szereg zalet. Ten innowacyjny materiał znajduje zastosowanie w budowlach:

  • narażonych na działanie wilgoci,
  • charakteryzujących się podwyższonymi wymaganiami przeciwpożarowymi,
  • znajdujących się w środowisku agresywnym chemicznie,
  • zlokalizowanych nad brzegiem mórz i innym zasolonym środowisku.

Właściwości wielkogabarytowych konstrukcji z drewna klejonego warstwowo

Budowa hal przemysłowych w województwie wielkopolskim oraz innych regionach kraju to dziedzina, w której specjalizujemy się od wielu lat. Materiał, z którym pracujemy, czyli drewno konstrukcyjne klejone jest lekkie, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Charakteryzuje się znacznie wyższą stabilnością konstrukcyjną i geometryczną, co jest bardzo istotne przy dużych konstrukcjach bez podpór pośrednich m.in. wiatach magazynowych czy produkcyjnych.

W trakcie budowy hal przemysłowych w Wielkopolsce oraz innych częściach kraju zwracamy uwagę na wszelkie detale konstrukcyjne. Drewno klejone jest bardzo plastyczne, dzięki czemu daje duże możliwości projektowe. Stosując ten materiał, można stworzyć budowlę o oryginalnej i niepowtarzalnej architekturze, dostosowanej do wymagań konkretnej branży.

Pozostałe zalety drewna konstrukcyjnego

Drewno konstrukcyjne klejone warstwowo jest alternatywnym materiałem budowlanym, który coraz częściej zastępuje stal i beton. Tworzywo posiada naturalne właściwości izolacyjne, dzięki czemu nie tylko ogranicza utratę ciepła, ale dodatkowo zapewnia izolację akustyczną. Ma naturalny wygląd doceniany przez projektantów i architektów. Jest przy tym materiałem ekologicznym. Pozostałości po budowie można recyklingować i wykorzystać jako elementy do kolejnego projektu.

Budowa hal przemysłowych w każdym regionie Polski, również w Wielkopolsce, jest łatwiejsza, gdy budulcem jest drewno klejone. Produkt jest lżejszy niż np. stal, przez co transport i montaż poszczególnych elementów jest prostszy. Dzięki tej właściwości budynki wielkogabarytowe o konstrukcji drewnianej mogą powstać również na mniej stabilnych gruntach, jakimi są np. wybrzeża mórz i oceanów.

Jeżeli jesteś zainteresowany innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie budownictwa, zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą BSHaus.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy