Budowa hal przemysłowych Wrocław

W BSHaus zajmujemy się wznoszeniem małych, jak również wielkogabarytowych konstrukcji z drewna klejonego warstwowo. Jedną z naszych specjalności jest budowa hal przemysłowych. Wrocław to miasto, na którego terenie realizujemy zlecenia, dlatego jeżeli pochodzisz z tych okolic, nie czekaj i skontaktuj się z nami, żeby dowiedzieć się więcej! Z nami wybudujesz halę przemysłową szybciej, taniej i ekonomiczniej, niż z innymi!

Wielkogabarytowe konstrukcje z drewna klejonego warstwowo – dlaczego warto?

Stawiając na technologię drewna klejonego warstwowo, możesz liczyć na to, że wybierając taki sam projekt, jak w innych technologiach, zajmujący tę samą powierzchnię na działce, będzie miał on więcej miejsca w środku. Jak wiadomo, w przypadku hal przemysłowych każdy dodatkowy skrawek przestrzeni jest przydatny i niejednokrotnie w późniejszym czasie przynosi mniej lub bardziej wymierne zyski. Oprócz tego, stawiając na drewno klejone warstwowo w odniesieniu do hal przemysłowych, wybierasz materiał:

  • zapewniający brak odkształceń, wytrzymały, odporny na zmiany temperatur,
  • niepoddający się działaniu szkodników czy grzybów i pleśni,
  • o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych,
  • odporny na ogień, o doskonałej nośności.

Hale przemysłowe z drewna klejonego warstwowo – szybki czas budowy

Drewno klejone warstwowo umożliwia duży stopień prefabrykacji. Znaczy to tyle, że większość prac realizowana jest w siedzibie BSHaus, by później przewieźć poszczególne elementy na plac budowy i je zamontować. To z kolei przekłada się na bardzo szybki czas realizacji, przy jednoczesnym zachowaniu ponadprzeciętnych właściwości użytkowych budowanej konstrukcji. Szybkie terminy realizacji przekładają się z kolei na możliwość jak najszybszego uruchomienia hali, co daje możliwość wcześniejszego zarabiania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, hale przemysłowe stawiamy nawet w kilka tygodni!

Zastosowanie drewna w budowaniu hal przemysłowych

Wykorzystanie drewna klejonego warstwowo pozwala budować ogromne budynki o dużych rozpiętościach. Bez podpór można wybudować konstrukcję wielkogabarytową o rozpiętości nawet do 56 metrów! To daje znacznie większe możliwości aranżacyjne wewnątrz – więcej miejsca na maszyny czy inne sposoby zagospodarowania przestrzeni!

Drewno doskonale nadaje się do pomieszczeń o szczególnym przeznaczeniu. Bez większych problemów poradzi sobie zarówno z niskimi, jak i wysokimi temperaturami wewnątrz, a także: wilgocią, zasolonym otoczeniem, gazami używanymi podczas produkcji niektórych towarów czy zapylonym środowiskiem. Do tego drewno klejone warstwowo sprawdzi się, jeżeli potrzebne są parametry podwyższonej odporności na ogień. To wszystko sprawia, że zastosowanie tego rodzaju drewna jest niemalże nieograniczone!

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które są zainteresowane większą ilością szczegółów dotyczących budowy wielkogabarytowych hal przemysłowych! Z przyjemnością zaprojektujemy od zera taką halę lub zaadaptujemy istniejący już projekt i zrealizujemy go! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych!

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy