Budowa hal przemysłowych Warszawa

Jedną z naszych specjalizacji jest budowa hal przemysłowych. Warszawa to miejsce, na którego terenie zrealizowaliśmy już niejedno zlecenie, dlatego firma BSHaus zachęca do współpracy kolejne osoby i przedsiębiorstwa z Warszawy lub jej okolic. Drewno klejone warstwowo jest doskonałym wyborem do budowy hal o bardzo dużej rozpiętości, magazynów czy wielkopowierzchniowych i wielokondygnacyjnych budynków wykorzystywanych w przemyśle, produkcji czy hutnictwie.

Zalety drewna klejonego warstwowo w budowie hal przemysłowych

Drewno klejone warstwowo wykorzystywane w BSHaus do budowy hal przemysłowych to materiał o doskonałych właściwościach wytrzymałościowych, który jednocześnie ma relatywnie niski ciężar. Wyprodukowanie prefabrykatów takiej hali oraz jej montaż może odbyć się w całości w ciągu zaledwie kilku tygodni, co sprawia, że jest to metoda bardzo chętnie wybierana przez osoby, którym zależy na czasie. Drewno jest odporne na działanie insektów czy czynników biologicznych takich jak wilgoć i grzyby. Również ceny takich konstrukcji są uważane za atrakcyjne.

Drewno klejone jako materiał trwały i ekologiczny

Drewno klejone powstaje z drewna świerkowego oraz bardzo cienkiej, nieprzekraczającej 1% w końcowym produkcie warstwy kleju. Wszystkie odpady, które powstają w czasie jego produkcji, można wykorzystać ponownie. Jest to materiał biodegradowalny, który tworzy sprzyjający mikroklimat wewnątrz budynku. Drewno klejone ma niski współczynnik przenikania ciepła, znacznie lepszy niż stal czy beton. Dzięki temu jeżeli w hali ma zostać zastosowane ogrzewanie lub chłodzenie, będzie ono wymagało znacznie mniejszych nakładów finansowych. To z kolei bezpośrednio przełoży się na wyższe zyski przedsiębiorstwa, a także ograniczanie zużycia zasobów lub energii.

Drewno klejone warstwowo czy stal?

Wbrew obiegowej opinii i temu, co mogłoby się wydawać, drewno klejone warstwowo jest znacznie bardziej odporne na działanie np. ognia od stali, która w razie pożaru staje się wyjątkowo plastyczna. Drewno zwęgla się jedynie od strony ekspozycji na ogień. Pozostałe warstwy pozostają nietknięte, a konstrukcja nie zawali się nawet w tak podbramkowej sytuacji. Wybór tego materiału to też szansa na to, by:

  • obniżyć koszty budowy w zależności od tego, w jaki sposób zostanie zaprojektowana hala,
  • ocieplić wizerunek marki, a także sprawić, że budynek będzie znacznie przyjemniejszy w odbiorze,
  • bezpiecznie korzystać we wnętrzu budynku z różnego rodzaju substancji agresywnych takich jak gazy, pyły, opary, oleje i różnego rodzaju ciecze – na większość z nich drewno klejone jest całkowicie odporne,
  • w łatwy i szybki sposób uzyskać pożądane krzywizny materiału, a co za tym idzie zbudować halę także o niestandardowej bryle.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i kontaktu w sprawie ustalenia szczegółów zlecenia czy uzyskania większej ilości informacji. W BSHaus zaprojektujemy dowolną halę przemysłową lub wykonamy ją na podstawie gotowego projektu. Zapraszamy do współpracy!

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy