Jedną z naszych specjalizacji jest budowa hal przemysłowych. Warszawa to miejsce, na którego terenie zrealizowaliśmy już niejedno zlecenie, dlatego firma BSHaus zachęca do współpracy kolejne osoby i przedsiębiorstwa z Warszawy lub jej okolic. Drewno klejone warstwowo jest doskonałym wyborem do budowy hal o bardzo dużej rozpiętości, magazynów czy wielkopowierzchniowych i wielokondygnacyjnych budynków wykorzystywanych w przemyśle, produkcji czy hutnictwie.
Zalety drewna klejonego warstwowo w budowie hal przemysłowych
Drewno klejone warstwowo wykorzystywane w BSHaus do budowy hal przemysłowych to materiał o doskonałych właściwościach wytrzymałościowych, który jednocześnie ma relatywnie niski ciężar. Wyprodukowanie prefabrykatów takiej hali oraz jej montaż może odbyć się w całości w ciągu zaledwie kilku tygodni, co sprawia, że jest to metoda bardzo chętnie wybierana przez osoby, którym zależy na czasie. Drewno jest odporne na działanie insektów czy czynników biologicznych takich jak wilgoć i grzyby. Również ceny takich konstrukcji są uważane za atrakcyjne.
Drewno klejone jako materiał trwały i ekologiczny
Drewno klejone powstaje z drewna świerkowego oraz bardzo cienkiej, nieprzekraczającej 1% w końcowym produkcie warstwy kleju. Wszystkie odpady, które powstają w czasie jego produkcji, można wykorzystać ponownie. Jest to materiał biodegradowalny, który tworzy sprzyjający mikroklimat wewnątrz budynku. Drewno klejone ma niski współczynnik przenikania ciepła, znacznie lepszy niż stal czy beton. Dzięki temu jeżeli w hali ma zostać zastosowane ogrzewanie lub chłodzenie, będzie ono wymagało znacznie mniejszych nakładów finansowych. To z kolei bezpośrednio przełoży się na wyższe zyski przedsiębiorstwa, a także ograniczanie zużycia zasobów lub energii.
Drewno klejone warstwowo czy stal?
Wbrew obiegowej opinii i temu, co mogłoby się wydawać, drewno klejone warstwowo jest znacznie bardziej odporne na działanie np. ognia od stali, która w razie pożaru staje się wyjątkowo plastyczna. Drewno zwęgla się jedynie od strony ekspozycji na ogień. Pozostałe warstwy pozostają nietknięte, a konstrukcja nie zawali się nawet w tak podbramkowej sytuacji. Wybór tego materiału to też szansa na to, by:
- obniżyć koszty budowy w zależności od tego, w jaki sposób zostanie zaprojektowana hala,
- ocieplić wizerunek marki, a także sprawić, że budynek będzie znacznie przyjemniejszy w odbiorze,
- bezpiecznie korzystać we wnętrzu budynku z różnego rodzaju substancji agresywnych takich jak gazy, pyły, opary, oleje i różnego rodzaju ciecze – na większość z nich drewno klejone jest całkowicie odporne,
- w łatwy i szybki sposób uzyskać pożądane krzywizny materiału, a co za tym idzie zbudować halę także o niestandardowej bryle.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i kontaktu w sprawie ustalenia szczegółów zlecenia czy uzyskania większej ilości informacji. W BSHaus zaprojektujemy dowolną halę przemysłową lub wykonamy ją na podstawie gotowego projektu. Zapraszamy do współpracy!