Budowa hal przemysłowych Małopolska

Jednym z podstawowych zadań, które realizujemy w BSHaus jest budowa hal przemysłowych. Małopolska to jeden z regionów, w których usytuowane są firmy dużej części naszych klientów. Budujemy dla nich hale przemysłowe z drewna klejonego warstwowo, co jest metodą atrakcyjną pod względem wizualnym, a także ekologiczną. To z kolei sprawia, że jest to wręcz idealny wybór dla wszystkich przedsiębiorstw, którym nieobca jest troska o środowisko naturalne i które dbają o pozytywny wizerunek marki wśród swoich odbiorców.

Jakie są zalety hal przemysłowych z drewna klejonego?

Hale przemysłowe z drewna klejonego mają to do siebie, że powstają bardzo szybko. Ponieważ większość elementów jest prefabrykowanych, można wykonać je wcześniej, a następnie przewieźć na plac budowy i zamontować, co pozwala rozpocząć użytkowanie hali nawet w kilka tygodni. Hale przemysłowe z drewna klejonego warstwowo dzięki zastosowaniu odpowiednich środków są bardzo odporne na ogień, a także agresywne czynniki chemiczne. Nie straszna im również wilgoć czy pękanie, a drewno ma świetne właściwości w zakresie termoizolacji, co sprawia, że w hali łatwo utrzymać temperaturę, która jest potrzebna.

Szybkie wykonanie i terminowa dostawa

W BSHaus realizujemy zlecenia maksymalnie szybko, a za jedno z najważniejszych zadań do zrealizowania uznajemy terminowość. Wiemy, jak bardzo jest ona istotna w przypadku chęci rozpoczęcia przez naszych klientów np. produkcji w nowo budowanej hali. Możemy projektować i realizować zlecenia nawet na duże, wielokondygnacyjne budynki, które będą pełnić rozmaite role. Poszczególne elementy są łączone na pióro-wpusty, a wewnątrz znajduje się osobny wpust, w którym może zostać poprowadzona instalacja elektryczna, co niebywale przyspiesza całkowite sfinalizowanie projektu.

O technologii drewna klejonego

Drewno klejone, z którego tworzymy proponowane konstrukcje, najczęściej powstaje ze świerka. Każdy segment składa się z podłużnych lamelek, które sklejone są ze sobą bardzo niewielką ilością kleju, nadającego materiałowi odporność na najróżniejsze czynniki niszczące. W ofercie BSHaus znajdziesz dwa rodzaje drewna – SI i NSI. Jedno z nich charakteryzuje ponadprzeciętna wytrzymałość, a drugie jest oprócz tego wysoce estetyczne, co sprawia, że warto wykorzystywać je w miejscach, w których jest umieszczone na widoku.

W jakich przypadkach sprawdzą się hale przemysłowe z drewna klejonego?

Hale przemysłowe z drewna klejonego warstwowo to doskonały wybór nie tylko w przypadku produkcji przemysłowej i obróbki rozmaitych materiałów takich jak metale, ale także:

  • hoteli, restauracji i centrów sportu,
  • supermarketów budowlanych oraz zwykłych,
  • składów i centrów ogrodniczych,
  • kompleksów przy ośrodkach narciarskich,
  • magazynów oraz miejsc przechowywania towarów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą BSHaus oraz kontaktowania w sprawie budowy hal przemysłowych, adaptacji projektów budynków murowanych na te z drewna klejonego warstwowo czy wykonania ich od zera na życzenie Klienta!

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy