Domy z drewna klejonego warstwowo HBE

DOM Z DREWNA KLEJONEGO – DLACZEGO WARTO

BSHaus to firma specjalizująca się w budowie domów z drewna klejonego warstwowo. Szczerze wierzymy, że właśnie takie budownictwo – ekologiczne i innowacyjne da poczucie komfortu i bycia naprawdę u siebie w domu każdemu członkowi rodziny. Wszystko zaczęło się jednak od sceptycyzmu, który wraz z doświadczaniem na własnej skórze wygody rozwiązań HBE przemieniał się w miłość do tej technologii. W rezultacie po prostu zaczęliśmy budować domy z drewna klejonego.

Dlaczego właśnie system HBE? Przez wzgląd na unikatowe właściwości samego drewna, pozwalające budować domy przestronne, komfortowe, ekologiczne i niezwykle wytrzymałe. Przewagą domów z drewna klejonego nad domami budowanymi z użyciem tradycyjnych technologii jest również stabilność konstrukcji i lepsza termoizolacja. Przyczyniają się do tego wysoki poziom sztywności drewna oraz bardzo dobre parametry cieplne.

Używając drewna klejonego do budowy domów, jesteśmy w stanie dostosować się do każdego wybranego przez Państwa projektu. Wszystko za sprawą możliwości produkcji dowolnych elementów konstrukcyjnych oraz dowolności w wyborze wykończeń. Docenią to przede wszystkim osoby, które w projektach domów cenią sobie unikatową stylistykę i niepowtarzalny design. To po stronie Klienta będzie bowiem wybór fasady w jego nowym domu z drewna klejonego.

DOMY Z DREWNA KLEJONEGO HBE – ZALETY

Porównując stosowaną przez nas technologię HBE do technologii tradycyjnych zauważyć można szczególnie jedną, wyjątkową zaletę – budując dom z drewna klejonego warstwowo, zyskujemy od 7 do nawet 10 procent powierzchni wewnątrz budynku. Oznacza to, że domy budowane na tej samej działce, z niemal identycznym projektem i zajmujące na zewnątrz tyle samo miejsca, w środku będą znacznie się od siebie różnić wielkością dostępnej powierzchni. Różnica ta spowodowana jest znacznie mniejszą grubością przegród w przypadku domów HBE niż przy użyciu technologii tradycyjnych. Ściany z drewna HBE zawsze będą mierzyć równe 10 centymetrów drewna klejonego warstwowo.

Większa powierzchnia wewnątrz budynku nie sprawia jednak, że domy z drewna klejonego HBE wymagają więcej dodatkowego ogrzewania niż domy budowane w technologii tradycyjnej. Wręcz przeciwnie – drewno klejone warstwowo jest materiałem cechującym się najwyższym poziomem naturalnej zdolności regulacji ciepła. W domach z drewna klejonego latem utrzymuje się przyjemna temperatura, zimą natomiast domownicy mogą cieszyć się przytulnym ciepłem swojego domu. Dodatkowym atutem drewna klejonego jest też jego zdolność do regulowania poziomu wilgotności, dzięki czemu unikniemy pojawienia się pleśni i grzybów.

Wykonane przez nas budynki są nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne w eksploatacji. Posiadają szereg zalet, które sprawiają, że nie tylko przyjemnie się w nich mieszka, ale także odpoczywa. Wybranie domu z drewna klejonego gwarantuje:

  • stabilność geometryczną i wymiarową
  • wysoką jakość i precyzję obróbki
  • trwałość konstrukcji
  • wytrzymałość ogniową
  • dobre właściwości izolacyjne
  • naturalne piękno i estetykę.

DOMY Z DREWNA KLEJONEGO WARSTWOWO – BSHAUS

Domy z drewna klejonego warstwowo to najnowocześniejsze możliwe rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Wszystko za sprawą wzrostu świadomości społeczeństwa na temat zdrowego mikroklimatu. Termin ten odnosi się do domów, w których panuje odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza. Nasze domy spełniają te wymagania.

Na życzenie Klienta jesteśmy również w stanie wykonać budynek w technologii CLT, która polega na odpowiednim ułożeniu drewnianych lameli i sklejeniu ich pod wysokim ciśnieniem. Panele wykonane są z wielowarstwowego litego drewna i charakteryzują się dużą wytrzymałością i nośnością.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy