Domy z drewna klejonego warstwowo

DOM Z DREWNA KLEJONEGO

Specjalizujemy się w budowie domów z drewna klejonego warstwowo, ponieważ szczerze wierzymy właśnie w takie budownictwo – ekologiczne i innowacyjne, dające poczucie komfortu i bycia naprawdę u siebie w domu każdemu domownikowi.

A wszystko zaczęło się od… sceptycyzmu, który wraz z doświadczaniem na własnej skórze wygody rozwiązań HBE, przemieniał się w miłość do tej technologii i domów klejonych warstwowo.

Dlaczego właśnie domy z drewna klejonego? Przez wzgląd na unikatowe właściwości samego drewna, pozwalające budować domy przestronne, komfortowe, ekologiczne i niezwykle wytrzymałe. Przewagą domów z drewna klejonego nad budowanymi z użyciem innych technologii jest niewątpliwe trwałość i stabilność. Dom z drewna klejonego bowiem jest bardziej trwały i stabilny niż konstrukcja zbudowana z użyciem technologii tradycyjnej. Przyczynia się do tego wysoki poziom sztywności drewna i pionowe łączenie.

Używając drewna klejonego do budowy domów jesteśmy w stanie dostosować́ się do każdego wybranego przez Państwa projektu. Umożliwia to stosowanie wielopowierzchniowych elementów budowalnych, jak i dowolność w wyborze wykończeń. Perspektywa swobodnego dobrania fasad będzie niezwykle kusząca zwłaszcza dla tych osób, które cenią sobie unikatową stylistykę w projektach domów.

DOMY Z DREWNA KLEJONEGO HBE

Porównując stosowaną przez nas technologie HBE do technologii tradycyjnych zauważyć można szczególnie jedną, wyjątkową zaletę – budując dom z drewna klejonego warstwowo zyskujemy od 7 do nawet 10 procent powierzchni wewnątrz budynku. Oznacza to, że domy budowane na tej samej działce, z niemal identycznym projektem i zajmujące na zewnątrz tyle samo miejsca, w środku będą znacząco się od siebie różnić wielkością dostępnej powierzchni. Taka różnica spowodowana jest zdecydowanie mniejszą grubością przegród w przypadku domów HBE niż przy użyciu technologii tradycyjnych. Ściany HBE zawsze będą mierzyć równe 10 centymetrów drewna klejonego warstwowo. Większa powierzchnia wewnątrz budynku nie sprawia jednak, że domy z drewna klejonego wymagają więcej dodatkowego ogrzewania niż domy budowane w technologii tradycyjnej. Wręcz przeciwnie – drewno klejone warstwowo jest materiałem cechującym się najwyższym poziomem naturalnej zdolności regulacji ciepła. W domach z drewna klejonego latem utrzymuje się przyjemna temperatura, mimo prażącego na zewnątrz słońca, zimą zaś domownicy mogą cieszyć się przytulnym ciepłem swojego domu. Dodatkowym atutem drewna klejonego jest jego zdolność do normowania poziomu wilgotności.

Wykonane przez nas budynki są̨ nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne w eksploatacji!

Wybranie domu z drewna klejonego gwarantuje stabilność geometryczną i wymiarową, wysoką jakość i precyzję obróbki, trwałość konstrukcji, wytrzymałość ogniową, dobre właściwości izolacyjne, naturalne piękno i estetykę̨. Naszym zdaniem jest to wybór, który za kilka lat zdobędzie w naszym kraju olbrzymią popularność! Coraz większa jest świadomość naszych klientów odnośnie zalet domów z drewna klejonego warstwowo, jakimi są zdrowy mikroklimat i komfort ich użytkowania.

Jesteśmy w stanie również̇ wykonać dla Państwa budynek w technologii CLT.

Zalety technologii

benefit_image Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

benefit_image Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

benefit_image Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

benefit_image Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

benefit_image Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

benefit_image Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

benefit_image Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
Plac Wolności 3
74-200 Pyrzyce

NIP: 8531384888

contact_img

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750
contact_img

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy

    X

    Dziękujemy za wiadomość

    Wkrótce odpowiemy na Państwa zapytanie.