Drewno BSH

Drewno BSH – co to znaczy?

Jednym z głównych materiałów, które wykorzystujemy w pracy, budując domy dla Klientów, jest drewno BSH. Co to znaczy? Jest to drewno konstrukcyjne klejone warstwowo znajdujące zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane są wysokiej klasy parametry wytrzymałościowe. Ten rodzaj budulca charakteryzuje się również nienaganną estetyką, stabilnością wymiarową i bezpieczeństwem wynikającym z odporności na ogień. Gdy w budynku wykonanym z drewna BSH dojdzie do pożaru, płomienie zwęglą zewnętrzną warstwę materiału, chroniąc środek, a co za tym idzie całą konstrukcję. Ogromną zaletą drewna klejonego BSH jest także brak wrażliwości na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu materiał pomimo upływu czasu pozostaje w nienaruszonym stanie.

Drewno konstrukcyjne BSH – jak powstaje?

Drewno konstrukcyjne BSH składa się z pojedynczych lamel łączonych na długości, a następnie sklejanych ze sobą jedna na drugiej. Drewno suszy się komorowo, co sprawia, że pozbawione jest wody konstytucyjnej, higroskopijnej oraz wolnej. Do łączenia lamel używa się tylko sprawdzonych klejów spełniających normę EN 301. Warstwa kleju musi być bardzo cienka, nie przekraczając 1% w gotowym produkcie.

Tak przygotowany materiał może osiągać bardzo duże przekroje i długości nawet do 50 m. Drewno BSH posiada również dwie klasy jakości wykończenia NSI i Si, które odpowiadają konkretnym wymaganiom Klienta. Klasa NSI dopuszcza różnego rodzaju naturalne wady drewna, dbając jedynie o spełnienie wymagań nośnych. Klasa Si natomiast skupia się zarówno na aspektach nośnych, jak i wizualnych, które mają znaczenie np. wtedy, gdy Klient chce umieścić drewno w widocznych miejscach takich jak belki stropowe czy weranda.

Drewno klejone BSH – budownictwo ekologiczne

Domy wykonane z drewna klejonego BSH to w pełni ekologiczne konstrukcje, które przetrwają niejedno. O ich przyjaznym dla środowiska charakterze świadczy nie tylko sam materiał, jakim jest świerk skandynawski, ale także użycie organicznych żywic melaminowych do klejenia lamel. Belki BSH zazwyczaj nie wymagają ingerencji chemicznej, a odpady powstałe przy ich produkcji można wykorzystać np. do produkcji płyt wiórowych.

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta domów z drewna BSH, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. Zaufali nam zarówno Klienci z Polski, jak i zza granicy co tylko potwierdza jakość świadczonych przez nas usług. Przykładowe realizacje BSHaus umieściliśmy w dedykowanej zakładce.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy