Budowa domu z drewna krok po kroku

W BSHaus od lat budujemy domy z drewna klejonego, które zachwycają swoją prostotą i jakością wykonania. To wyjątkowe konstrukcje praktycznie w całości przygotowane w hali produkcyjnej. Opowiadając o tym, jak wygląda budowa domu z drewna krok po kroku, warto wspomnieć o jego podstawie, czyli o projekcie. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych budowniczych jesteśmy w stanie zrealizować niemalże każdy pomysł Klienta. Wystarczy, że prześle nam link kierujący do strony z pierworysem lub koncepcję architektoniczną. Nie spotkaliśmy się jeszcze ze szkicem domu, który nie odnalazłby odzwierciedlenia w technologii HBE, co tylko potwierdza innowacyjność tej metody oraz umiejętności naszego zespołu.

Budowa domu drewnianego krok po kroku to także wykonanie płyty fundamentowej, na której osadzimy szkielet budynku. Współpracujemy ze sprawdzoną firmą zewnętrzną, która z przyjemnością podejmie się realizacji tego zadania. Decydując się na proponowane przez nas rozwiązanie, jesteśmy w stanie uzyskać dla Państwa korzystną ofertę cenową oraz znacznie przyśpieszyć termin rozpoczęcia prac konstrukcyjnych. Umowa stanie się wiążąca w momencie dostarczenia przez Państwa aktualnych badań gruntu oraz planu zagospodarowania terenu z naniesionym budynkiem. Kolejnym krokiem będzie wykonanie masywnej konstrukcji budynku z elementów BSH oraz rozpoczęcie prac montażowych.

Domy drewniane – budowa i prace wykończeniowe

Budowa drewnianego domu krok po kroku to spore wyzwanie, dlatego warto zlecić wykonanie najważniejszych prac specjalistom. Zalicza się do nich zarówno obróbkę materiałów, jak i montaż konstrukcji, ale także pokrycie dachu, wzniesienie kominów, orynnowanie czy stolarkę zewnętrzną. Równie ważne jest wykonanie odpowiedniej podbitki dostosowanej do rodzaju dachu oraz elewacji, której główną funkcją jest zapewnienie warstwy ochronnej budynku. Standardowo do stworzenia elewacji używamy wysokiej jakości dwuskładnikowej masy izolacyjnej, styroduru XPS, wełny skalnej 15 cm i tynku silikonowego typu “baranek” o grubości ziarna 2 mm. Na życzenie Klienta możemy wykonać wentylowaną elewację z drewna lub fasadę wykończoną blachą w dowolnej formie, co dodatkowo wpłynie na wizualny odbiór budynku.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ w BSHaus wykonujemy także wewnętrzne instalacje elektryczne i sanitarne, posadzki, ocieplenia oraz zabudowę konstrukcji dachu. Zwieńczeniem prac związanych z budową domów drewnianych jest wykończenie ścian z drewna płytami G-K dostosowując ich rodzaje do funkcji danego pomieszczenia. Jest to etap prac, który z chęcią powierzamy naszym Klientom, aby mieli swój wkład w budowę domu i mogli zrealizować własną wizję wyglądu ścian. Montaż płyt nie jest skomplikowany i wpisuje się w prace wykończeniowe dopełniające domy drewniane. Budowa powierzona naszej firmie kończy się najczęściej na wylaniu posadzek oraz ociepleniu i zabudowie konstrukcji dachowej. Samodzielne wykończenie ścian z drewna płytami G-K przynosi wymierne korzyści finansowe, generując dodatkowe oszczędności.

Budowa domów drewnianych z BSHaus

Jeśli szukają Państwo alternatywy dla domów murowanych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Specjalizujemy się we wznoszeniu budynków w technologii HBE, ponieważ wierzymy, że jest to jedyna słuszna metoda, biorąc pod uwagę kwestie zdrowotne i ochronę środowiska naturalnego. Budowa domów drewnianych niesie za sobą również oszczędność czasu i pieniędzy, a wybór drewna klejonego warstwowo gwarantuje stabilność geometryczną i wymiarową, wysoką jakość i precyzję obróbki, trwałość konstrukcji, wytrzymałość ogniową, dobre właściwości izolacyjne oraz naturalne piękno i estetykę. Na życzenie Klienta możemy wykonać także budynek w technologii CLT, czyli drewna klejonego krzyżowo. Płyty wykonane są z wielowarstwowego masywnego litego drewna i charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz nośnością. W razie dodatkowych pytań dotyczących tego, jak wygląda budowa domu z drewna krok po kroku, zapraszamy do kontaktu.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy