Wielkogabarytowe konstrukcje z drewna klejonego warstwowo

DREWNO KONSTRUKCYJNE KLEJONE – DLACZEGO WARTO?

Drewno konstrukcyjne klejone cechuje stabilność geometryczna i wymiarowa, niezwykle istotna podczas budowania precyzyjnych konstrukcji inżynierskich, w tym konstrukcji nośnych o dużych rozpiętościach bez podpór pośrednich (nawet do 56 m). Właśnie dlatego stosuje się je przy budowie konstrukcji wielkogabarytowych takich jak hale produkcyjne czy wiaty magazynowe. Drewno klejone konstrukcyjne jest nie tylko niezwykle wytrzymałe, ale także długowieczne. Pozwala na postawienie sporej wielkości konstrukcji, która przetrwa ekstremalne warunki pogodowe, zniszczenia mechaniczne, a także pokona największego wroga – czas.

DREWNO KLEJONE KONSTRUKCYJNE – ZALETY

Drewno klejone konstrukcyjne w przeciwieństwie do stali czy betonu można używać w miejscach o różnorodnym przeznaczeniu. Znajduje szczególne zastosowanie w:

  • chemicznie agresywnym środowisku
  • otoczeniu wilgotnym lub zasolonym
  • na wybrzeżach mórz i oceanów
  • przy podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych (elementy BSH charakteryzuje wysoka odporność ogniowa)
  • w wysokich i niskich temperaturach (ze względu na bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła).

Dzięki swoim właściwościom konstrukcja z drewna klejonego może być postawiona w dowolnym miejscu na ziemi bez obaw o jej uszkodzenie. Jest to szczególnie ważne w przypadku budynków stawianych w rejonach, które regularnie nawiedzają różnego rodzaju kataklizmy, a także wszędzie tam, gdzie ze względu na małe zaludnienie w razie problemów mieszkańcy muszą radzić sobie sami. Niezwykła plastyczność drewna konstrukcyjnego klejonego stwarza również możliwości do realizacji wyjątkowo oryginalnych projektów budynków o nieregularnych kształtach i formach, co doceniają architekci z całego świata.

Pisząc o zaletach drewna konstrukcyjnego klejonego, nie można zapomnieć także o jego wpływie na środowisko naturalne. Materiał ten jest budulcem całkowicie odnawialnym – nie tylko dlatego, że w miejscu, w którym pozyskano drewno, wyrośnie kolejne drzewo, ale także ze względu na to, że sam surowiec można ponownie użyć, przykładowo jako źródło energii odnawialnej. Także podczas samej budowy nic się nie marnuje – wszystkie odpady można z powodzeniem recyklingować i wykorzystywać do realizacji kolejnych projektów konstrukcji.

DREWNO KLEJONE – KONSTRUKCJE BSHAUS

BSHaus to firma posiadająca odpowiednią wiedzę i doświadczenie we wznoszeniu wielkogabarytowych konstrukcji z drewna klejonego. Od ponad 10 lat zachwycamy się właściwościami tego materiału, realizując masę różnorodnych projektów. Naszą dumą i największą konstrukcją, jaką zbudowaliśmy jest szpital dziecięcy w miejscowości Schwerin na terenie Niemiec. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i pasji jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać dla Państwa każdą konstrukcję z drewna klejonego – niezależnie od jej wielkości, kształtu czy lokalizacji.

Dużą wagę przykładamy do wyboru materiałów, korzystając tylko ze sprawdzonych źródeł. Nasi specjaliści nieustannie doskonalą swoje umiejętności, każdego dnia poszerzając również wiedzę o tym, co oferuje drewno klejone. Konstrukcje wznoszone przez naszą firmę są dopracowane w każdym calu, spełniając rygorystyczne wymogi budowlane. Jesteśmy partnerem, któremu warto zaufać, co potwierdzają opinie zadowolonych Klientów.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy