Wielkogabarytowe konstrukcje z drewna klejonego warstwowo

KONSTRUKCJE Z DREWNA KLEJONEGO – DLACZEGO WARTO

Drewno konstrukcyjne klejone (z niemieckiego: BSH, po angielsku: GLULAM) cechuje stabilność́ geometryczna i wymiarowa, tak istotna podczas budowania bardzo precyzyjnych konstrukcji inżynierskich, w tym konstrukcji nośnych o dużych rozpiętościach bez podpór pośrednich (nawet do 56 m).

Jeśli zatem chcesz wbudować konstrukcję wielkogabarytową – najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na konstrukcję z drewna klejonego. Drewno klejone konstrukcyjne nie tylko jest niezwykle wytrzymałe, ale i długowieczne. Pozwala to postawić sporej wielkości budynek, który przetrwa nie tylko ekstremalne warunki pogodowe czy inne zniszczenia mechaniczne, ale także pokona największego wroga – czas.

DREWNO KONSTRUKCYJNE KLEJONE – CECHY

Drewno konstrukcyjne klejone, w przeciwieństwie do stali i betonu, znajduje szczególne zastosowanie w: chemicznie agresywnym środowisku, otoczeniu wilgotnym lub zasolonym, na wybrzeżach mórz i oceanów, przy podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych (elementy BSH charakteryzuje wysoka odporność ogniowa), w wysokich i niskich temperaturach (ze względu na bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła). Jak widać – drewno konstrukcyjne klejone może nie tylko przetrwać, ale i czuć się naprawdę dobrze niezależnie od warunków. Pozwala to na stworzenie wielkogabarytowej konstrukcji w dowolnym miejscu na ziemi. 

Wykorzystanie drewna klejonego do konstrukcji, zwłaszcza tej wielkogabarytowej, sprawia, że projektu praktycznie nic nie ogranicza pod względem kreatywności. Niezwykła plastyczność drewna konstrukcyjnego klejonego stwarza możliwości do realizacji wyjątkowo oryginalnych budynków przy użyciu dowolnych kształtów. 

Wykorzystując do konstrukcji drewno klejone stawiamy na ekologiczne rozwiązania. Konstrukcyjne drewno klejone jest budulcem całkowicie odnawialnym – nie tylko dlatego, że w miejscu, w którym pozyskano drewno, wyrośnie kolejne drzewo, ale także dlatego, że sam wykorzystywany do budowy surowiec można ponownie wykorzystać, przykładowo jako doskonałe źródło niezanieczyszczającej środowiska energii. Także podczas samej budowy nic się nie marnuje – wszystkie odpady można z powodzeniem recyklingować.

NASZE KONSTRUKCJE Z DREWNA KLEJONEGO

Posiadamy odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie we wznoszeniu wielkogabarytowych konstrukcji z drewna klejonego. Od ponad 10 lat pracujemy z drewnem klejonym, realizując masę różnorodnych projektów. Naszą dumą i największą konstrukcją, jaką zbudowaliśmy, jest szpital dziecięcy w miejscowości Schwerin na terenie Niemiec. 

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i pasji, jesteśmy w stanie zaprojektować́ i wykonać́ dla Państwa każdą konstrukcję z drewna klejonego – niezależnie od jej wielkości, kształtu czy lokalizacji.

Zalety technologii

benefit_image Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

benefit_image Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

benefit_image Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

benefit_image Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

benefit_image Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

benefit_image Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

benefit_image Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
Plac Wolności 3
74-200 Pyrzyce

NIP: 8531384888

contact_img

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750
contact_img

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy

    X

    Dziękujemy za wiadomość

    Wkrótce odpowiemy na Państwa zapytanie.