Budowa domów drewnianych całorocznych

Budowa domów drewnianych – technologia HBE i CLT

Firma BSHaus zajmuje się budową domów drewnianych – w tym budową domów drewnianych całorocznych. Wykorzystywane przez nas technologie CLT i HBE pozwalają na szybszą realizację inwestycji w porównaniu do tradycyjnych metod budownictwa. Wykonanie całorocznego domu z drewna HBE lub CLT, w zależności od wielkości konstrukcji i przygotowania terenu zajmuje od kilku dni do kilku tygodni. Konwencjonalny sposób budowania domów drewnianych całorocznych trwać może nawet kilka miesięcy. Szybki czas realizacji to zdecydowany atut technologii HBE oraz CLT, jednak nie zdecydowalibyśmy się budować w ten sposób, gdyby nie inne, liczne zalety wspomnianych rozwiązań.

Budowanie domów z drewna – wytrzymałych i ekologicznych

Budowanie domów w technologii HBE i CLT to szansa na lepsze jutro nie tylko dla przyszłych mieszkańców, ale także dla planety. Drewno jest materiałem naturalnym, całkowicie odnawialnym i zapewniającym odpowiedni mikroklimat wewnątrz domu.

Konstrukcje z CLT i HBE to gwarancja:

  • ograniczenia odpadów (wszystkie materiały wykorzystywane są prawie w 100%)
  • niemal neutralnego śladu węglowego
  • izolacji ciepła (dzięki czemu w środku zimą jest ciepło, a latem – przyjemnie chłodno)
  • wysokiej odporności na ogień.

Dokładamy wszelkich starań, aby budowane przez nas domy służyły przez długie lata, były stabilne i trwałe. Pracę rozpoczynamy od doboru materiałów, następnie przedstawiamy Klientowi projekt, aby finalnie oddać konstrukcję do użytku. Do obróbki drewna używamy profesjonalnych maszyn CNC, a wizualizację projektu przedstawiamy jako rzuty 3D.

Zbierane latami doświadczenie pozwoliło nam stawiać domy nie tylko na terenie Europy, ale także w Chinach. Wybraliśmy budowanie domów z drewna CLT i HBE, dlatego że wierzymy, iż są to współcześnie najlepsze możliwe rozwiązania. Wspomniane materiały odpowiadają za wytrzymałość konstrukcji i są w pełni ekologiczne. W przypadku Chin stabilność budowli to podstawa, biorąc pod uwagę fakt, że jest to kraj narażony na występowanie trzęsień ziemi. Kwestie ekologiczne dotyczą nas wszystkich.

Domy drewniane – budowa domu całorocznego

Budowa domu drewnianego całorocznego z wykorzystaniem technologii HBE lub CLT stwarza okazję do wypracowania projektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. Wybór tych technologii to także oszczędność wynikająca z niższych kosztów budowy niż w przypadku tradycyjnych konstrukcji. Na tym jednak nie koniec, bo decydując się na budowę domu CLT lub HBE oszczędzamy również przestrzeń wewnątrz, dzięki odpowiedniej grubości ścianom.

Czynnikiem przemawiającym za domami drewnianymi HBE i CLT jest również ich ponadprzeciętny wygląd. Dzięki własnemu centrum obróbczemu CNC jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom. To, co wyróżnia firmę BSHaus to solidność wykonania, nieszablonowe podejście i dbałość o najmniejsze detale. Jesteśmy otwarci na pomysły Klientów, co przekłada się na liczne realizacje i stały rozwój firmy.

Zalety technologii

benefit_image Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

benefit_image Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

benefit_image Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

benefit_image Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

benefit_image Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

benefit_image Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

benefit_image Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
Plac Wolności 3
74-200 Pyrzyce

NIP: 8531384888

contact_img

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750
contact_img

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy

    X

    Dziękujemy za wiadomość

    Wkrótce odpowiemy na Państwa zapytanie.