Projektowanie konstrukcji z drewna klejonego warstwowo

PROJEKTY DOMÓW DREWNIANYCH

Projekty domów drewnianych są kluczowe przy podejmowaniu współpracy z Klientami. To w nich znajdują się informacje na temat najważniejszych elementów konstrukcyjnych, których zmiany na późniejszym etapie mogłyby okazać się bardzo kosztowne. Chcąc uniknąć wszelkich niejasności, zapewniamy nie tylko projekt w wersji papierowej, ale także oferujemy możliwość przygotowania projektu 3D. Korzystając z najnowocześniejszego oprogramowania CAD/CAM dajemy Klientom możliwość obejrzenia bryły budynku z każdej strony, przesuwając palcem po ekranie komputera. Wszystkie istotne elementy projektów domów drewnianych 3D mają jasne barwy, aby łatwo było je odróżnić na ciemniejszym tle.

HALE Z DREWNA KLEJONEGO

Nasza firma nie poprzestaje jednak tylko na budowie domów jednorodzinnych. Podejmujemy się także realizacji projektów przeróżnych konstrukcji wielkopowierzchniowych z drewna klejonego. Największym postawionym przez nas budynkiem jest szpital dziecięcy w miejscowości Schwerin na terenie Niemiec. Wykonujemy również inne typy konstrukcji, takie jak hale z drewna klejonego czy wiaty magazynowe, które są niezwykle popularne w krajach Europy Zachodniej. Coraz częściej widuje się je również w Polsce ze względu na niższe koszty budowy niż w przypadku konstrukcji budowanych w tradycyjny sposób.
Hala z drewna klejonego warstwowo to także krótki czas realizacji projektu – wykonana zostanie w czasie kilku tygodni, nie zaś miesięcy jak w przypadku tradycyjnych technologii. Istotne jest również to, że drewno klejone nie potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń ze względu na swoją stabilność, twardość i wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Dzięki bardzo dobrej termoizolacji, w łatwy sposób zaoszczędzimy również na rachunkach za ogrzewanie, co w przypadku dużych przedsiębiorstw może przynieść wymierne korzyści.

DOMY Z DREWNA – PROJEKTY BSHAUS

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zbudować dom, hale czy inną konstrukcję – jesteśmy w stanie dostosować każdy projekt budowlany do naszej technologii (HBE). Jednak aby w pełni wyeksponować walory wizualne oraz wykorzystać możliwości techniczne drewna BSH, zachęcamy do stworzenia koncepcji budynku od nowa. Projekty domów z drewna są realizowane w ciągu kilku dni, hale oraz inne obiekty wielkopowierzchniowe wymagają dłuższego oczekiwania. Więcej czasu zajmują również projekty domów drewnianych nowoczesnych, które wymagają zastosowania dokładnie przemyślanych rozwiązań.

Jesteśmy otwarci na naszych Klientów, dlatego bierzemy pod uwagę możliwość współpracy z wybranym przez Państwa architektem. Jeśli zechcieliby jednak Państwo skorzystać z rady i pomocy naszych specjalistów, również istnieje taka opcja. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby w 100% spełniać oczekiwania i potrzeby naszych Klientów budując dla nich solidne domy z drewna. Projekty służą nam jako baza wyjściowa do realizacji zamierzonych celów.

Dzięki najnowocześniejszemu oprogramowaniu CAD/CAM oraz specjalistycznym programom do obliczeń statycznych jesteśmy w stanie na początkowym etapie wyłapać ewentualne błędy w projekcie i oszacować koszt wykonania inwestycji. Do współpracy zapraszamy osoby prywatne, inwestorów oraz biura projektowe.

Przeczytaj również o naszym centrum obróbczym drewna CNC.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy