Projektowanie konstrukcji z drewna klejonego warstwowo

NOWOCZESNE PROJEKTY DOMÓW DREWNIANYCH

Projekt domu drewnianego jest najważniejszym etapem naszej współpracy z klientem. To właśnie w tym momencie wspólnie decydujemy o najważniejszych elementach, których zmiany na późniejszym okresie mogą okazać się bardzo kosztowne. Chcąc uniknąć wszelkich niejasności, zapewniamy nie tylko projekt domu z drewna w wersji papierowej – ale także oferujemy możliwość przygotowania projektu 3D. Korzystając z nowoczesnego oprogramowania CAD/CAM jesteśmy w stanie przedstawić klientowi projekt drewnianego domu, który będzie mógł dowolnie obejrzeć z każdej strony, przesuwając obiekt na ekranie komputera. Wszystkie istotne elementy w naszych projektach 3D mają jasne barwy, by łatwo było je odróżnić na ciemniejszym tle. 

PROJEKTY HAL Z DREWNA KLEJONEGO I INNYCH KONSTRUKCJI

Nasza firma nie poprzestaje jednak tylko na budowie domów. Podejmujemy się także realizacji projektów przeróżnych konstrukcji z drewna klejonego. Największym postawionym przez nas budynkiem był szpital dziecięcy w miejscowości Schwerin na terenie Niemiec. Wykonujemy również inne konstrukcje, takie jak hale z drewna klejonego. Ich niezwykła popularność w krajach zachodniej Europy zaczyna rosnąć również w Polsce – nie bez powodu. Hala z drewna klejonego warstwowo wykonana zostanie w czasie kilku tygodni (nie zaś miesięcy jak w przypadku tradycyjnych technologii), a samo drewno klejone nie potrzebuje dodatkowych zabezpieczeń ze względu na swoją stabilność, twardość i wysoką odporność na czynniki zewnętrzne.

PROJEKTOWANIE DOMÓW Z DREWNA – OFERTA

Niezależnie, czy chcą Państwo zbudować dom, hale czy inne konstrukcje – jesteśmy w stanie dostosować́ każdy projekt budowlany do naszej technologii (HBE). Jednak by w pełni wyeksponować́ walory wizualne oraz wykorzystać́ możliwości techniczne drewna BSH, zachęcamy Państwa do stworzenia projektu indywidualnego.

Wspólnie z Państwem przygotujemy projekt, który maksymalnie spełni Państwa oczekiwania i potrzeby. W pierwszej kolejności stawiamy na realizację Państwa koncepcji – dlatego jesteśmy przygotowani tak do współpracy z wybranym przez Państwa architektem, jak i oferujemy możliwość kontaktu z naszm specjalistą. Korzystając ze zdobytej wiedzy i wieloletniego doświadczenia w budowie z drewna klejonego warstwowo, stworzymy dowolną konstrukcję, która będzie służyła przez długie lata, np. zadaszenie, dom, halę czy most.

Korzystamy z nowoczesnego oprogramowania CAD/CAM oraz specjalistycznych programów do obliczeń́ statycznych. Zapraszamy również do współpracy inwestorów oraz biura projektowe.

Zalety technologii

benefit_image Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

benefit_image Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

benefit_image Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

benefit_image Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

benefit_image Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

benefit_image Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

benefit_image Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
Plac Wolności 3
74-200 Pyrzyce

NIP: 8531384888

contact_img

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750
contact_img

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy

    X

    Dziękujemy za wiadomość

    Wkrótce odpowiemy na Państwa zapytanie.