Budowa hal przemysłowych Pomorze

W BSHaus specjalizujemy się we wznoszeniu nie tylko mniejszych, ale także wielkogabarytowych konstrukcji z drewna klejonego warstwowo. Jedną z naszych najbardziej rozchwytywanych usług, tuż obok wznoszenia domów, jest budowa hal przemysłowych. Pomorskie to jedno z województw, na których terenie prowadzimy działalność w tym zakresie, co potwierdzają setki naszych zadowolonych Klientów.

Dlaczego warto postawić na wielkogabarytowe konstrukcje z drewna klejonego warstwowo?

Wielkogabarytowe konstrukcje powstałe z drewna klejonego warstwowo nie ulegają odkształceniom i są odporne nawet na bardzo duże obciążenia. Dzięki wytrzymałości tego rodzaju materiału można budować konstrukcje o ogromnych rozpiętościach. Drewno klejone warstwowo umożliwia duży stopień prefabrykacji, co z kolei znacznie przyspiesza czas budowy. Większość elementów łączona jest jeszcze na terenie warsztatów BSHaus, a następnie transportowana na miejsce budowy hali przemysłowej.

O technologii drewna klejonego warstwowo

BSH to skrót od niemieckiego zwrotu „Brettschichtholz”, który oznacza właśnie drewno klejone warstwowo. Nietrudno zatem domyślić się, w czym się specjalizujemy. Budujemy wielkogabarytowe konstrukcje z tego rodzaju drewna, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w tym zakresie.

Drewno klejone powstaje ze sklejonej przy pomocy bardzo cienkiej warstwy kleju tarcicy. Dlaczego warto stawiać właśnie na nie?

  • Jest pozbawione wszelkich naturalnych wad zwykłego drewna takich jak wypaczenia, sęki, drobne pęknięcia, dzięki czemu zyskuje ponadprzeciętną trwałość i wytrzymałość.
  • Jest ekologiczne – w końcu w dużej części wykonane zostało z naturalnego, odpowiednio obrobionego drewna, natomiast do jego produkcji wykorzystano bezpieczne, nietoksyczne kleje.
  • Może być łączone przy pomocy wygodnych pióro-wpustów, co pozwala na szybkie zespolenie ze sobą elementów konstrukcyjnych.

Jakie jeszcze zalety niesie za sobą wykorzystanie drewna klejonego warstwowo?

Drewno klejone warstwowo tworzy w hali przemysłowej bardzo przyjazny mikroklimat. Jeżeli w jej wnętrzu mają funkcjonować maszyny lub pracować ludzie, zapewne duże znaczenie dla inwestora będzie mieć dobra termoizolacyjność konstrukcji. Doskonałe właściwości termiczne ma właśnie drewno, z którego korzystamy. Jego wykorzystanie pozwala obniżyć koszty eksploatacji budynku w dłuższej perspektywie czasowej.

Indywidualny projekt, a może adaptacja posiadanego już projektu?

Niezależnie od Twoich potrzeb, jesteśmy pewni, że możemy na nie odpowiedzieć! Możemy przygotować projekt całkowicie od zera na podstawie wytycznych dotyczących tego, czego oczekujesz lub zaadaptować pod technologię drewna klejonego warstwowo dowolny inny projekt! Dzięki temu każdy, kto zgłosi się do BSHaus otrzyma dokładnie to, czego potrzebuje! Projektując, zawsze uwzględniamy to, by możliwie jak najbardziej obniżyć finalne koszty budowli.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które chciałyby dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, w jaki sposób budujemy wielkogabarytowe hale przemysłowe!

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy