Budowa hal przemysłowych Śląsk

Na terenie województwa śląskiego skoncentrowany jest ogromny potencjał przemysłowy kraju. Dodatkowo wyróżnia się najwyższą liczbą osób zatrudnionych w przemyśle. Popyt na hale przemysłowe na tym obszarze, jak i w całym kraju, ciągle rośnie. W ich budowie najistotniejsze jest bezpieczeństwo wykorzystywanych rozwiązań oraz możliwość dalszego rozwoju. To właśnie gwarantujemy naszym Klientom, wznosząc wielkogabarytowe konstrukcje z drewna klejonego warstwowo.

Hala przemysłowa – dlaczego warto budować ją akurat z nami?

Właściwy projekt i konstrukcja hali przemysłowej to już połowa sukcesu. Istotą powodzenia przedsięwzięcia jest jednak praca, która odbywa się wewnątrz, dlatego budowę najlepiej zlecić specjalistom. Jako BSHaus jesteśmy firmą, która posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie we wznoszeniu wielkogabarytowych konstrukcji z drewna klejonego warstwowo. Zachwycamy się właściwościami tego materiału od ponad 10 lat. Zrealizowaliśmy już wiele różnorodnych projektów, które powstały w odpowiedzi na potrzeby i preferencje naszych Klientów.

Przygotowujemy optymalny projekt hali przemysłowej z drewna klejonego warstwowo, co zapewnia nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń do pracy i realizacji celów zleceniodawców. Wznoszone przez naszą firmę konstrukcje są dopracowywane co do milimetra. Skupiamy się przede wszystkim na bezpieczeństwie wszystkich przebywających wewnątrz, dlatego uwzględniamy przepisy dotyczące ochrony osób. Dodatkowo nasze realizacje spełniają wszelkie rygorystyczne wymogi budowlane, co czyni nas partnerem, któremu warto zaufać. Oddaną przez nas halę, za każdym razem cechuje wytrzymałość nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne i inne czynniki zewnętrzne.

Wybierane przez nas materiały pochodzą tylko ze sprawdzonych źródeł, a nasi specjaliści stale doskonalą swoje umiejętności i poszerzają wiedzę dotyczącą możliwości drewna klejonego.

Drewno konstrukcyjne klejone – idealny materiał do budowy hali przemysłowej na Śląsku

Wielkogabarytowe konstrukcje powstałe z drewna klejonego warstwowo cechują się stabilnością geometryczną i wymiarową. Materiał ten jest nie tylko bardzo wytrzymały, ale i długowieczny. Dzięki temu nawet sporej wielkości hale przetrwają ekstremalne warunki pogodowe i zniszczenia mechaniczne. Nie uszkodzi ich także największy wróg, jakim jest upływający czas.

W przeciwieństwie do stalowych i betonowych, hale przemysłowe z drewna klejonego warstwowo mogą powstawać w miejscach o różnorodnym przeznaczeniu – nawet w chemicznie agresywnym środowisku, wilgotnym, zasolonym otoczeniu czy na wybrzeżach mórz i oceanów. Jest to idealny surowiec do budowy konstrukcji na terenie narażonym na różnego rodzaju kataklizmy. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła doskonale sprawdza się w wysokich i niskich temperaturach.

Drewno konstrukcyjne klejone słynie także z dużej plastyczności, co daje możliwość realizowania nawet najbardziej skomplikowanych i oryginalnych projektów. Swoje zastosowanie znalazło więc przy konstrukcjach o nieregularnych kształtach i formach, co jest doceniane przez architektów z całego świata. Nie można zapomnieć o jego pozytywnym wpływie na środowisko – jest to budulec całkowicie odnawialny.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy