Budowa hal przemysłowych - Toruń

Drewno klejone znane jest ze swoich ponadprzeciętnych właściwości dotyczących stabilności wymiarów, trwałości oraz możliwości budowania z niego budynków nawet o bardzo dużych rozpiętościach bez niepotrzebnych podpór. Oprócz tego ma świetne właściwości izolacyjne, jest ognioodporne i nie poddaje się działaniu czynników atmosferycznych czy szkodników. Dlatego też często jest wykorzystywane w przedsięwzięciach takich jak budowa hal przemysłowych. Toruń to jedno z miast, w których realizujemy swoje usługi, zatem jeżeli potrzebny jest wykonawca hali przemysłowej, produkcyjnej lub magazynu, firma BSHaus doskonale się do tego nada!

Technologia drewna klejonego warstwowo w budowie hal przemysłowych

Hale przemysłowe powinny być dość dobrze zaizolowane, ponieważ przebywają w nich ludzie, którzy podobnie jak maszyny potrzebują temperatury i wilgotności na odpowiednim poziomie. Hala wykonana z drewna klejonego warstwowo może:

  • przez dziesięciolecia służyć do produkcji lub rzemiosła,
  • być wykonana i zamontowana w błyskawiczny sposób w miejscu docelowym,
  • doskonale utrzymywać temperaturę i wilgotność,
  • być przyjazna środowisku, tania i praktyczna w eksploatacji.

Hale wykonane z drewna klejonego warstwowo to wręcz podstawa w przypadku wszystkich marek, które dbają o to, by były postrzegane jako działające w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Taki rodzaj materiału jest ekologiczny, do jego wykonania nie stosuje się toksycznych chemikaliów, a odpady po wycinaniu konstrukcji można wykorzystać ponownie.

Jak powstaje materiał do budowy hal przemysłowych?

Drewno, z którego budowane są hale przemysłowe w BSHaus to materiał, który powstaje z wysokiej jakości surowca, najczęściej świerka. Drewno BSH, z którego budujemy, jest wykonane z podłużnych lamelek, które otrzymują odpowiednią klasę wytrzymałości. Łączy się je razem, warstwowo, stosując do tego specjalny, żywiczny klej. Dzięki suszeniu drewna przez odpowiedni okres metodą komorową to traci większość naturalnej wilgoci i staje się odporne na działanie czynników niszczących. Proponujemy drewno dwóch rodzajów – NSI oraz SI. Pierwsze z nich cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością, natomiast drugie oprócz niej ma również szczególne walory estetyczne, co sprawia, że może być zastosowane w widocznych miejscach.

Zachęcamy do przesyłania zapytań ofertowych i poznania szczegółów. Budujemy zarówno z gotowych już projektów, jak i projektujemy zgodnie z życzeniami Klienta. Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy do współpracy!

 

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy