Budowa hal przemysłowych woj. mazowieckie

Nasza oferta obejmuje precyzyjny proces budowy hal przemysłowych z drewna klejonego. To wielkogabarytowe konstrukcje, które wyróżniają się stabilnością geometryczną oraz wymiarową. System ten idealnie sprawdza się w konstrukcjach nośnych o większych rozpiętościach, w których nie ma podpór pośrednich.

Co wyróżnia hale przemysłowe z drewna klejonego warstwowo?

Budowa hal przemysłowych w mazowieckim, której się podejmujemy, wykorzystuje drewno klejone konstrukcyjne. Materiał ten jest zarówno bardzo wytrzymały, jak i długowieczny. Umożliwia wykonanie dużych hal, które przetrwają nawet ekstremalne warunki pogodowe, są odporne na zniszczenia mechaniczne i upływ czasu.

Drewno klejone warstwowo w odróżnieniu od stali czy betonu sprawdzi się w miejscach o różnym przeznaczeniu. Dlatego korzystamy z tego surowca w:

  • środowisku agresywnym chemicznie (hale produkcyjne, warsztaty),
  • wilgotnej lub zasolonej lokalizacji,
  • nad morskim wybrzeżem,
  • przy wysokich wymaganiach przepisów przeciwpożarowych,
  • zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach z uwagi na niski współczynnik przewodzenia ciepła drewna.

Wielkogabarytowe hale z tego materiału możemy więc wybudować w każdej lokalizacji bez obaw o ich uszkodzenie. Poza tym, dzięki plastyczności drewna klejonego warstwowo, możemy realizować bardzo oryginalne projekty hal o nieregularnych kształtach czy formach.

Mówiąc o korzyściach tego surowca, nie można też pomijać jego wpływu na środowisko naturalne. Drewno klejone warstwowo to w 100% odnawialny budulec. W miejscach, w których pozyskuje się surowiec, wyrośnie nowe drzewo. Poza tym drewno można ponownie zastosować np. w formie źródła energii odnawialnej. Nawet w trakcie budowy dbamy o to, aby nic się nie zmarnowało – wszystkie odpady mogą być z powodzeniem poddawane recyklingowi i wykorzystane do realizacji nowych projektów konstrukcji.

Dlaczego warto wybrać nasze hale z drewna klejonego warstwowo?

Od 10 lat wznosimy hale w tej technologii, ogromną uwagę przykładając do wyboru materiałów. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł pozyskiwania drewna. Poza tym specjaliści, jakich zatrudniamy, nieustannie podnoszą swoje umiejętności dzięki uczestnictwu w różnych szkoleniach i kursach. Hale wznoszone przez naszą firmę są doprecyzowane w każdym szczególe i spełniają rygorystyczne wymogi budowlane. Hale z drewna klejonego, które wykonujemy, zapewniają bardzo wysoką odporność na działanie czynników chemicznych oraz agresywnego środowiska. Materiał sam w sobie jest lekki, ale zdolny do przenoszenia dużych obciążeń.

Każdą halę z drewna klejonego warstwowo wykonujemy z dbałością o każdy detal. Zachęcamy do zapoznania się z całym zakresem usług, jakie świadczymy w BSHaus. Kompleksowo podchodzimy do powierzonych nam zadań i w razie jakichkolwiek wątpliwości służymy wsparciem oraz doradztwem. Dlatego z czystym sumieniem możemy nazwać się partnerem, któremu warto zaufać! Potwierdzają to pozytywne opinie zadowolonych Klientów.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy