Budowa hal przemysłowych woj. zachodniopomorskie

Jednym z zadań, które stale realizujemy w BSHaus jest budowa hal przemysłowych. Zachodniopomorskie to miejsce, na którego terenie zrealizowaliśmy już sporo zleceń. Korzystamy z drewna klejonego warstwowo, które powstaje na drodze łączenia ze sobą podłużnych kawałków drewna. Lamelki sklejane są ze sobą przy pomocy bardzo małej ilości wytrzymałego kleju.

Dzięki temu drewno jest pozbawione wszystkich naturalnych skaz – nie wypacza się, nie jest podatne na pękanie, ani działalność szkodników. Jednocześnie jest wysoce odporne na szeroki zakres temperatur. Może być stosowane w miejscu, w którym obrabiane będą metale czy prowadzona chemiczna obróbka, ponieważ doskonale radzi sobie z czynnikami niszczącymi, które wynikają z tego charakteru pracy. Żadnych przeszkód dla tego materiału nie stanowi także wysoki poziom zapylenia.

Jak powstaje drewno klejone warstwowo?

Drewno klejone warstwowo najpierw jest suszone do bardzo niskiej zawartości wilgoci po to, by uniknąć jego kurczenia się i rozszerzania, w konsekwencji – pękania. Najczęstszym zagrożeniem w większości hal jest to pożarowe, z którym hale z drewna klejonego warstwowo radzą sobie doskonale i nie wymagają dodatkowego zabezpieczania przed ogniem. Po wysuszeniu drewna to jest łączone ze sobą za pomocą kleju. Poszczególne płyty kształtuje się tak, by w przyszłości możliwe było ich łączenie na pióro-wpust. To z kolei umożliwia wysoki stopień prefabrykacji i pozwala przygotować wcześniej większość elementów, a następnie dostarczyć je w miejscu, w którym powstaje hala i zamontować.

Dla kogo hale z drewna klejonego warstwowo będą najlepszym wyborem?

Wielkogabarytowe hale z drewna klejonego warstwowo będą najlepszym pomysłem dla osób, które:

  • poszukują trwałego materiału, który będzie niezawodny przez lata eksploatacji,
  • stawiają na wysoką jakość wykonania,
  • chcą, by materiał był w miarę możliwości ekologiczny, jednocześnie nie tracąc nic w kontekście wytrzymałości,
  • potrzebują szybkiego w budowie rozwiązania, które umożliwi szybki czas realizacji zlecenia.

Sprawdzą się nie tylko w kontekście hali przemysłowych, ale również hoteli, restauracji, centrów sportu, składów maszyn budowlanych czy centrów ogrodniczych. Można stworzyć z nich również magazyny lub zagospodarować je w dowolny inny sposób.

W jaki sposób pracujemy?

Możemy stworzyć wielkogabarytową konstrukcję z drewna klejonego zgodnie z własnym projektem wykonanym na życzenie Klienta lub z takiego, który zostanie nam dostarczony. Podejmujemy się również adaptacji projektów budynków murowanych na te wykonane z drewna klejonego warstwowo. Zawsze kierujemy się tym, by minimalizować koszty związane z budową, a także spełnić wszystkie oczekiwania naszych Klientów.

Wielkogabarytowe budynki z drewna klejonego warstwowo mogą mieć nawet bardzo duże rozpiętości bez podpór, co znacznie ułatwia ich zagospodarowanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz kontaktowania w sprawie konstrukcji do wykonania tą technologią na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy