Domy z drewna klejonego Szczecin

Drewno klejone warstwowo to materiał o niesamowitej stabilności wymiarów i trwałości, co czyni go idealnym wyborem w wielu przedsięwzięciach budowlanych. Jeśli zatem chcesz, by Twoja nieruchomość miała świetne parametry cieplne i wytrzymałościowe, wybierz domy z drewna klejonego. Szczecin to dobre miejsce, by je zamówić, ponieważ między innymi na tym terenie rozciąga się działalność firmy BSHaus, która specjalizuje się w budowaniu tego rodzaju domów.

Dlaczego warto wybrać domy z drewna klejonego?

Domy z drewna klejonego mają szereg zalet. Wśród nich należy wymienić między innymi to, że są:

  • ekologiczne – podczas obróbki surowca, z którego później powstaje materiał, nie wykorzystuje się toksycznych chemikaliów, odpady można wykorzystywać ponownie, natomiast drewno jest naturalnym surowcem odnawialnym. W BSHaus sprowadzamy je wyłącznie ze sprawdzonych miejsc.
  • szybkie w wykonaniu i montażu w miejscu docelowym – domy z drewna klejonego warstwowo umożliwiają bardzo wysoki poziom prefabrykacji, co oznacza, że po wyjechaniu od nas z hali produkcyjnej mogą zostać oddane do dalszych czynności w ciągu kilku dni.
  • zdrowe – w domach tego rodzaju panuje korzystny mikroklimat, a budynki wyróżniają się doskonałymi parametrami izolacyjnymi. To z kolei pozwala oszczędzać na ogrzewaniu i chłodzeniu ich.

Jak powstaje drewno klejone warstwowo?

Drewno klejone warstwowo powstaje najczęściej ze świerka skandynawskiego, który jest relatywnie łatwy w obróbce i bardzo dobrze współpracuje z klejem. Wytwarza się je z pojedynczych listew, które łączone są przy pomocy warstwowo zastosowanego preparatu żywicznego o właściwościach klejących. Jego ilość w gotowym produkcie nie przekracza 1%. Oprócz klejenia drewno jest suszone, strugane i fazowane, dzięki czemu finalnie uzyskujemy produkt najwyższej jakości odporny na działanie większości czynników niszczących.

Co trzeba wiedzieć o domach z drewna klejonego warstwowo?

Jeżeli Klient posiada już projekt domu, który chciałby przekształcić na konstrukcję z drewna klejonego, nie ma z tym najmniejszego problemu – nasi projektanci się tym zajmą. Jeśli nie, wystarczy przedstawić nam swoją wizję lub inspiracje związane z tym, jaki efekt finalny chce się uzyskać. Po przeanalizowaniu potrzeb Klienta przystępujemy do planowania konstrukcji.

Ceny domów zarówno projektowanych przez specjalistów współpracujących z BSHaus, jak i z projektów własnych są ustalane indywidualnie. Cena domu z drewna klejonego warstwowo jest jednak znacznie korzystniejsza, niż w przypadku wyboru innych materiałów dostępnych na rynku. Pomimo relatywnie niskich kosztów budowy, nieruchomości wykonane z drewna klejonego warstwowo wytrzymują w stanie niezmienionym przez lata – są całkowicie odporne na działanie szkodników, promieniowania UV, zmian pogodowych, a nawet ognia, co daje im przewagę nad budynkami zbudowanymi w innych technologiach.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wszystkie osoby zamieszkujące Szczecin i okolice. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami!

Zalety technologii

Krótki czas budowy

Krótki czas budowy

Budowa domu do stanu deweloperskiego trwa 12 tygodni. W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii (murowanej) nie ma przerw technologicznych potrzebnych do utwardzania betonu i odparowania wilgoci z powierzchni. Dzięki temu nasze prace możemy prowadzić również zimą.

Znakomita izolacja

Znakomita izolacja

Konstrukcja z masywnego drewna, odpowiednia warstwa izolacji termicznej (standardowo to 15 cm wełny skalnej) oraz trzyszybowe okna, które stosujemy w standardzie, chronią przed letnimi upałami z zewnątrz, a od wewnątrz zapewniają szybkie nagrzewanie i wolne wychładzanie budynku.
Precyzja łączenia elementów naturalnie eliminuje mostki termiczne i pozwala zredukować zużycie energii cieplnej niezbędnej do ogrzania budynku. Nasza technologia charakteryzuje się także dobrym współczynnikiem izolacji akustycznej.

Zdrowy klimat

Zdrowy klimat

Naturalne drewno ma pozytywny wpływ na jakość powietrza wewnątrz domu – jest materiałem zapewniającym aktywną regulację wilgotności wnętrza (ściany otwarte dyfuzyjnie). Drewno działa także jak naturalny filtr powietrza z zewnątrz, który oczyszcza je z pyłów, a dodatkowo przez wiele lat nasyca zapachem lasu.

Przyjazne środowisku

Przyjazne środowisku

Stosujemy materiały budowalne niewywierające negatywnego wpływu na środowisko, które są proste do odzyskania i przetworzenia. Drewniany dom wpisuje się w program zrównoważonego rozwoju.

Mniejszy koszt

Mniejszy koszt

Technologia HBE to mniejszy koszt budowy wynikający z czasu w jakim prowadzone są prace – w 12 tygodni od momentu wejścia na fundament jesteśmy w stanie wybudować Państwa dom (w standardzie deweloperskim). Na etapie użytkowania jest to rozwiązanie redukujące koszty ogrzewania budynku, które w przypadku typowych, współcześnie budowanych domów stanowią ok 2/3 kosztów jego utrzymania. Wykonane przez nas domy są ciepłe, szczelne, tanie w eksploatacji oraz ekologiczne!

Jedna ekipa budowlana

Jedna ekipa budowlana

Zajmujemy się całym procesem inwestycji. Jesteśmy w stanie pomóc Państwu na etapie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Pomożemy również z płytą fundamentową. Zlecając nam budowę swojego domu do stanu deweloperskiego możecie Państwo być spokojni o to, że budowa będzie mieć harmonijny przebieg a wykonane przez nas roboty budowlane będą na najwyższym poziomie.

Gwarancja terminu

Gwarancja terminu

Odpowiadamy w całości za każdy projekt od początku do końca, nigdy nie zostawiamy pracy w połowie. Dbając o jakość i uzgodniony czas realizacji nie podejmujemy się budowy więcej niż dwóch domów jednocześnie.

Technologia HBE – domy z przyszłością

Domy HBE to nowoczesne konstrukcje, które w sposób solidny i precyzyjny powstać mogą już w 6 dni. To technologia, w której wszystkie elementy w całości wykonane są z drewna klejonego warstwowo. Prefabrykowane ściany domów i innego rodzaju budynków w zależności od przeznaczenia tworzone są z paneli łączonych na podwójne pióro-wpust ze specjalnym kanałem. To w nim umieszczane są niezbędne instalacje elektryczne obiektu.

Poszczególne elementy ścienne spinane są podwaliną oraz oczepem, a całość poddawana specjalistycznej i dokładnej obróbce. Dzięki temu ogromna precyzja i idealne spasowanie to cechy, które wyróżniają technologię HBE. Domy i ich poszczególne elementy dopasowywane są z dokładnością do 0,1 mm. Powstałe w ten sposób konstrukcje są ekologiczne, nowoczesne i gwarantują doskonałą izolację ciepła.

Technologia CLT – drewniana konstrukcja do kilku pięter

Technologia CLT jest systemem nieco zbliżonym do HBE. Również jest to sposób budowy obiektów drewnianych, jednak w tym przypadku domy z CLT tworzone są z kilku warstw drewna, które montowane są względem siebie poprzecznie. Dzięki temu budynki CLT są niezwykle stabilne i wytrzymałe. Taka konstrukcja „plastra miodu” pozwala na wzniesienie obiektów nawet kilkupiętrowych, przy jednoczesnym zachowaniu ekologicznych i termoizolacyjnych właściwości.

Panele CLT z powodzeniem wykorzystać można również do tworzenia konstrukcji podłóg, ścian i dachów. W tej technologii budynki mogą mieć znaczne rozmiary i stanowić nie tylko domy jedno- lub dwurodzinne, ale też inne obiekty użyteczności publicznej.

BSHaus – budynki HBE i CLT z przyszłością

W ramach naszych usług oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju domów i budynków z zastosowaniem płyt CLT i technologii HBE. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wielu zrealizowanym inwestycjom jesteśmy odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem z wieloma pozytywnymi opiniami. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy indywidualne warunki współpracy.

Kontakt

BSHaus Erwin Urbaniak
ul. Uczniowska 5
70-893 Szczecin

NIP: 8531384888

Domy z drewna klejonego

+48 501 305 750

Konstrukcje z drewna klejonego

+48 506 378 494

Formularz kontaktowy